EMOACT – odhalte s námi tajemství porozumění
Výzkum na Katedře psychologie Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci

FAQ

Kdo provádí výzkum?

Výzkum provádí Katedra psychologie Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci v rámci projektu podpořeného Grantovou agenturou České republiky (reg. č. GA22-15238S). Výzkumný tým vede prof. Konstantinos Kafetsios, Ph.D. a na projektu se dále podílejí přední odborníci z Německa (prof. Ursula Hess) a Izraele (prof. Shlomo Hareli). Dalšími členy výzkumného týmu jsou dr. Martin Seitl, dr. Daniel Dostál, dr. Filip Sulejmanov, Mgr. Petra Hypšová a dr. Ladislav Stanke.

K čemu budou výsledky výzkumu sloužit?

Výsledky výzkumu budou publikovány v mezinárodních odborných časopisech a budou také součástí monografie, která vzniká v mezinárodním kolektivu. Co je ale podstatné? Postupně se výsledky výzkumu promítnou do praxe specialistů. Psychologové a pedagogové, kteří se věnují rozvoji komunikace a pomáhají druhým naučit se správně komunikovat nebo překonávat problémy v partnerských nebo pracovních vztazích, budou moci lépe pomáhat svým klientům.

Jak je zaručena ochrana osobních údajů?

Ochrana osobních údajů respondentů výzkumu je pro nás prioritou. Výzkum samotný anonymní není, protože pro domluvu s vámi potřebujeme znát vaše jméno a kontaktní údaje. Práce s osobními údaji je ale přísně ošetřena v souladu s národními a mezinárodními standardy výzkumu. Před zahájením sběru dat budete mít k dispozici informovaný souhlas a souhlas se zpracováním osobních údajů. Až s vaším souhlasem s oběma dokumenty může sběr dat začít. Vaše osobní údaje nebudou během výzkumu nikde prezentovány. Před zpracováním dat jsou pak data anonymizována, výsledky výzkumu tak nelze konkrétně spojit s žádným respondentem zapojeným do studie.

Mohu svoji účast na výzkumu v jeho průběhu kdykoliv ukončit?

Ano, mezi vaše základní práva patří možnost kdykoliv účast na výzkumu zrušit. Stačí tuto informaci sdělit na e-mail info.wop@upol.cz, obdržení e-mailu vám bude potvrzeno a data dosud získaná z vaší účasti budou smazána. Přesto, budeme rádi, když nám před zrušením účasti sdělíte, co vám nevyhovuje, abychom to mohli změnit a zachovat tak vaši účast ve výzkumu, které se vážíme. 

Mám plný harmonogram a nevím, zda budu mít čas v době, kdy to bude potřeba. Dává smysl se přesto registrovat?

Výzkum je organizován s co největší flexibilitou pro respondenty. Pokud se registrujete, bude vás kontaktovat vámi preferovaným způsobem člen našeho týmu, aby se pokusil spolu s vámi najít vhodný čas pro vaši účast ve výzkumu.       

Jak se přihlásit?

Jednoduše
přes online registrační
formulář

Registrovat zde

Výzkum probíhá v moderních laboratořích na Univerzitě Palackého v Olomouci

Virtuální prohlídka laboratoří